Jeep Avenger ailesine hibrit motor seçeneği eklendi

Jeep markasının yeni ve elektrikli ilk aracı Avenger, 2022 Paris Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkmıştı.

Wrangler, Compass ve Renegade’in 4xe modelleriyle birlikte elektrikli Jeep ürün gamına katılan Jeep Avenger, geçtiğimiz aylarda ülkemize gelmişti.

Jeep Avenger hibrit motora kavuştu

Türkiye pazarında elektrikli modeliyle öne çıkan Jeep Avenger, ürün gamını genişletiyor.

Avenger e-Hybrid, 100 HP güç üreten 1.2 litre 3 silindirli motor seçeneği, 48 voltluk lityum iyon batarya ve 6 vitesli çift kavramalı elektrikli şanzıman kombinasyonuna sahip.

Aracın yakıt tüketiminin sadece 5.1 lt/100 km olduğunu iddia eden Jeep, motorun her koşulda yüksek performans sunması için özel olarak ayarlandığını belirtiyor.

Öne çıkan diğer özellikler arasında ise 10.25 inç HD dokunmatik ekran, 10.25 inç full dijital gösterge paneli, otomatik klima, Adaptive Cruise Control (ACC), otonom acil fren desteği, trafik işareti algılama, şerit takip asistanı, sürücü yorgunluk uyarı sistemi, yokuş iniş desteği, Selec Terrain 6 farklı sürüş modu ve autohold özellikli elektrikli park freni yer alıyor.

Yeni Jeep Avenger Türkiye fiyatı

Haziran ayından itibaren 1 milyon 598 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla Jeep bayilerindeki yerini alan Avenger e-Hybrid, Limited versiyonu ile ÖTV muafiyeti kapsamına da giriyor.

Muafiyet kapsamındaki müşteriler, 891 bin TL fiyat etiketi ile Avenger e-Hybrid sahibi olabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir